Korporacja zabójców - Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski - recenzja

Książkę czyta się jak utwór o charakterze sensacyjnym, gdyż została oparta na wielu informacjach z dostępnych i łatwych do zweryfikowania źródeł. Nie jest więc odmianą paszkwilu czy innego gatunku mającego na celu jedynie oczernić aktualną władzę. W formie dokumentalnej opowiada o drodze Władimira Putina do najwyższych stanowisk w Rosji oraz o zmianach przywracających tzw. stary kagiebowski porządek w państwie. Autorzy musieli mocno narazić się ekipie rządzącej, a jeden z nich przed kilkoma miesiącami został znaleziony martwy w swym moskiewskim mieszkaniu...

Autorzy prezentują nie tylko karierę polityczną Putina, ale także masę powiązań finansowo-gospodarczych służących niesamowitemu wzbogaceniu się tego człowieka i ludzi popierających jego działania. Można poznać metody zwalczania opozycyjnych polityków i dziennikarzy, usuwania niewygodnych ludzi ze sfery gospodarki i finansów. Podane są dowody uzasadniające podejrzenia o zlecenie morderstw, np. Litwinienki i Politkowskiej.

Korporacja zabójców uświadamia polskiemu czytelnikowi, że ludzie ostrzegający przed podstępnymi i agresywnymi planami Putina wcale nie są szaleńcami. To raczej poprawna politycznie część elit Europy Zachodniej okazuje się naiwna, a rosyjskie wpływy (agenci, lobbyści, pieniądze na korumpowanie wysokich urzędników itd.) z łatwością manipulują żądnymi zysku biurokratami nieznającymi realiów naszego regionu.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ otwiera oczy na wiele spraw, na jakie nie zwraca się uwagi żyjąc w państwie, w którym można wykrzyczeć swoje żale wobec rządzących i swobodnie dyskutować przed kamerami. W Rosji głaskanej prze zachodnich polityków dziennikarz za krytyczną wypowiedź może zginąć, a biznesmen nieprzychylny władzy trafia na dziesięciolecia do łagru lub musi ukrywać się za granicą. Dlatego książka Jurij Felsztinskiego i Władimira Pribyłowskiego jest warta polecenia.



ZJ



Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze